UA-10833878-1
Web Page Creator

Jan stila taidzi garā 
108+ sekvence

„..Tīģeri rēc un pērtiķi klaigā, tomēr avots ir tīrs un ūdens mierīgs ..”Cilvēki praktizē taidzi ( taiči vai taidzicjuaņ ) dažādu iemeslu vadīti. Dažiem tā ir veselība vai jau pat slimības, citiem tā ir pašaizsardzība, relaksācija vai vienkārši prieks un jautrība. Praktizējot šo mākslu taidzi praktizētājs apgūst koncentrēšanos un trenē miera sajūtu. Ir iespējams saniegt tādu stāvokli, kad jūsu lēmumus neietekmē krasas emociju svārstības un viedoklis ir neitrālāks. Prāts noskaidrojas un garīgā pasule sāk pavērties - jūs apstākļus saredziet citādā perspektīvā. Jūsu redzējums padziļinās un paplašinās. Ļoti attīstīti praktizētāji spēj sajust otras personas nodomus pirms vēl tie tiek izsacīti. 

Ir kāds senais teksts jeb dziesma par patieso taidzi prakses nozīmi:

“Nav formas - nav ēnas
Viss ķermenis caurskatāms un brīvs
Aizmirsti par apstākļiem un seko dabai
Kā akmens zvans Sī šaņ kalnos
Tīģeri rēc un pērtiķi klaigā
Tomēr avots ir tīrs un ūdens mierīgs
Lai mutuļo upe un trokšņo jūra
Līdz pat augstākai kvalitātei attīsti savu esību.”

Jan stila taidzi ( taiči ) ir populārākais pasaulē un ir nosaukts Jan (Yang) ģimenes vārdā. Stila aizsācējs ir Yang Luchan 楊露禪 (1799-1872). 
Tā ir lēna un mierīga forma ar vienmērīgām kustībām, kas palīdz praktizētājam atslābināties un sajust enerģijas plūsmu ķermenī. Plašās nepiespiestās kustības ļauj pieredzēt brīvības sajūtu. Tā ir forma, kas ir kā bauda acīm un relaksējoša izpildītājam, tāpat arī dzejiska savā kustībā - kustību nosaukumi - “notvert zvirbuli aiz astes“, “baltā dzērve izpleš spārnus” “pacelt adatu no jūras dzīlēm.”

90-to gadu vidū - dzīvojot un studējot ķīniešu valodu Taivānā Evita apguva klasisko Jan stila garo taidzicjuaņ formu Taipejas Pedagoģiskajā universitātē profesora Dena Šihai vadībā, kurš jau 40 gadus māca Jan stila taidzi (taiči). 

Jan stila taidzi ietver īsākas un garākas formas, ir neskaitāms daudzums variāciju un katrs praktizētājs piepilda formu ar savu gudrību un jaunām atklāsmēm. Evita piedāvā apgūt seno garo 108+ formu. Tas nozīmē, ka kustību skaits sevencē ir vairāk kā 108.  

Šo formu ir iespējams mācīties un praktizēt regulārās nodarbībās iesācējiem un dalībniekiem (ar pieredzi) .
Savu dalību nodarbībā lūgums obligāti pieteikt iepriekš.