UA-10833878-1
Website Builder

Evita Kristapsone

Evita ir studējusi filosofiju un austrumu zinātnes ar specializāciju ķīniešu valodā un kultūrā. Studiju laikā kā kvalifikācijas darbu ir tulkojusi seno ķīniešu klasisko filosofisko tekstu "Džuan-Dzi".

90-to gadu vidū - dzīvojot un studējot ķīniešu valodu Taivānā, viņa apguva  klasisko Jan stila garo taidzicjuaņ formu Taipejas Pedagoģiskajā universitātē profesora Dena Šihai vadībā, kurš jau 40 gadus māca Jan stila taidzi (taiči).

Taivānā arī uzsāktas ajurvēdas un jogas studijas, kuras turpinātas atgriežoties atpakaļ Latvijā pie skolotājiem Sergeja un Natālijas Dubiņiniem. Jogas skolā “Dipika” no 2001.g. - 2004.g. apgūti Hatha jogas, Krija jogas, Pranajamas, Tantra jogas, Joga sievietēm, Pratipakša - bhavana u.c. kursi, lekcijas, semināri, kā arī dalība retrītos. Kopš 2002. gada ir vadījusi jogas nodarbības un seminārus gan pieaugušajiem, gan pusaudžiem. Piemēram, regulāras nodarbības Zandas Krancmanes modeļu skolā Rīgā, Jūrmalā un Ādažos.

2008. gadā Evita uzsāka padziļinātas studijas par cilvēka enerģētisko struktūru un psiholoģiju. 5 gadu garumā apgūta EMF Balansēšanas tehnikas (EMF Balancing Technique®) prakse  pie Latvijas, ASV un Argentīnas skolotājiem. Visbeidzot arī atgriešanās pie taidzi, bet jau citā formā un kvalitātē - satiekoties un mācoties no taidzi meistara ar vairāk kā 30 gadu prakses pieredzi - Andieasa D. Hofmana, kurš māca Sirds un Gara tadzi – kuru šodien sauc arī par Kvantisko Sirds kustību (Quantum Heart Movement jeb QHM ®).

Šo mācību laikā apgūts:
EMF balansēšanas tehnikas ® I-XIII fāzes. Praktizētāja līmenis. (Skolotāji Uldis Vidžus I-VIII fāzes, skolotāja Pegija F. Dubro IX-XIII fāzes, Latvijā),
UCL ® taidzi (2009.g. Spānijā),
UCL ® 5 elementu taidzi deja (2009.g.Latvijā),
Dzīvā Dao taidzi dejas 5 apļi jeb cikli (2009. - 2012. g.Latvijā) ,
Taidzi Šen Gun (2010.g. Latvijā),
Iekšējā bērna dziedināšanas metode un darbs ar esenci (2010.g. Latvijā),
Kopradīšana ( Co-creation or Time machine, 2011.g. Latvija, Andieas D. Hofmans un Gabriels Demaijo),
Guan Iņas Ciguns (2012.g. Latvija),
Simbola sesijas praktizētāja kvalifikācija (“The Symbol” 2012.g.),
Refleksijas- atspulgi sesijas praktizētāja kvalifikācija (“The Reflections” 2013.g. Argentīna, Gabriels Demaijo ),
Gaijas deja (2012.-13g. starptautiskais projekts kopā Andieas D. Hofmans, Latvija, Vācija, Šveice).

Pašlaik Evita papildina zināšanas un praktisko pieredzi On-line apmācību kursā par "DaoDeDzin" un klasiskā teksta nozīmi taidzi (taiči) praktizētājam, kā arī  Lao Dzi ūdens (kā elementa ķīniešu filosofijas nozīmē ) meditācijas tradīciju ( 2016.g. - pašlaik, Brūss Fransis), Kā arī, lai paplašinātu iespējas izprast seno ķīniešu filosofiju, Evita mācās japāņu valodu (2017. - pašlaik )

Papildus taidzi praksei - Evita glezno un veido grāmatas bērniem, skrien; kopā ar ģimeni patīk doties garās pastaigās, ceļot, kāpt kalnos, vērot putnus un  fotografēt.